Упростить

(с3 - с2) - (3 с + с3) при с = 0.2

- (6 х - 2) + (3 х-8) при х = - 1.2

+4
Ответы (1)
  1. 25 июля, 20:33
    0
    1) (с3-с2) - (3 с+3 с) = (с (3-2)) - (3 с (1+1) = (0.2•1) - (0.6•2) = 0.2-1.2 = - 1

    2) - (6 х-2) + (3 х-8) = - 6 х+2+3 х-8 = - 3 х - 6 = - 3 • (-1.2) - 6=3.6 - 6=-2.4