4y + (5-1) (3y-9) решение

+3
Ответы (2)
  1. 19 февраля, 14:09
    0
    4y+15y-45-3y+9=0

    16y-36=0

    16y=36

    y=2
  2. 19 февраля, 14:37
    0
    4y + (5 - 1) (3y - 9) = 0

    4y + 4 (3y - 9) = 0

    4y + 12y - 36 = 0

    16y = 36

    y = 36/16

    y = 9 / 4

    y = 2,25