Решите уравнения:

а) (2x + 1) (x - 3) = - 6;

б) (x + 3) 2 - 5x (x - 2) = 10 ∙ (2x + 1) ;

в) - 2x (x - 1) = 5.

+2
Ответы (1)
  1. 31 марта, 19:12
    0
    2x^2-5x+3=0 d=25-24=1 x1=1 x2=3/2 b) 5x^2-12x+24=0 d=144-80=64=8 x1=2/5 x2=2 v) ne imeet resheniya d<0