Алгебра. x2 + 3|x| - 18=0.

+4
Ответы (1)
  1. 24 апреля, 13:28
    0
    x^2+3x-18=0 D=9-4*1 * (-18) = 81 D=√81=9 x1=-3-9/2=-6 x2=-3+9/2=3 Ответ: (-6; 3)