Разложите на множители:

a) ab-ac+5b-5c

б) 25a² - (2a-8) ²

+2
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 17:42
    0
    A) ab-ac+5b-5c=а (b-c) + 5 (b-c) = (a+5) · (b-c)

    б) 25a² - (2a-8) ² = (5a) ² - (2a-8) ² = (5a + (2a-8)) · (5a - (2a-8)) = (7a-8) · (3a+8)