Разложите на множители многочлен х^2-4-3ax+6a

x^3+27

+4
Ответы (1)
  1. 27 марта, 15:25
    0
    х ² - 4-3ax+6a = (x-2) (x+2) - 3a (x-2) = (x+2-3a) (x-2).

    x ³ + 27 = (x+3) (x ²-3x+9).