Разложите на множители:

1) (2a-3) ²-81

2) (3b-4) ² - (b+7) ²

3) m^6 - (m²-3) ²

4) (a-b-c) ² - (a+b-c) ²

+3
Ответы (1)
  1. 30 октября, 12:52
    +5
    1) (2a-3) ²-81 = (2a-3-9) (2a-3+9) = (2a-12) (2a+6) = 4 (a-6) (a+3)

    2) (3b-4) ² - (b+7) ² = (3b-4-b-7) (3b-4+b+7) = (2b-11) (4b+3)

    3) m^6 - (m²-3) ² = (m3-m²+3) (m3+m²-3)

    4) (a-b-c) ² - (a+b-c) ² = (a-b-c-a-b+c) (a-b-c+a+b+c) = - 4ab