Log 3 108 - log 3 4 - log 3 81

+1
Ответы (1)
  1. 3 марта, 01:19
    0
    Log (3) 108-log (3) 4-log (3) 81=log (3) (108/4*81) = log (3) 108/324=log (3) 1/3=-1