Решите

а) 5^4 • 49^-3 / 7^-7•25^3

б) (27 • 3^-4) ^2

+5
Ответы (1)
  1. 11 мая, 05:45
    0
    А) 5^4• 49^-3=0.0053124123452 / 7^-7=4375 •25^3=68359375

    Б) (27 • 3^-4) = 0,3333^2=0.1111