Разложите на множители:

1) 2x^5+5x^4-2x^2-5x=

+2
Ответы (1)
  1. 24 декабря, 08:12
    0
    = (2 х^5+5x^4) - (2x^2+5x) = x^4 (2x+5) - x (2x+5) = (2x+5) (x^4-x) = x (2x+5) (x^3-1) =

    =x (2x+5) (x-1) (x^2+x+1)