Система 3 х-у=7, х+3 у=9

+1
Ответы (1)
  1. 18 марта, 12:30
    0
    3 х-у=7

    х+3 у=9

    3 х-7=у

    х+3 (3 х-7) = 9

    10 х-21=9

    10 х=30

    х=3

    у=3 х-7=9-7=2