Разложите на множители:

а) 25a² - (a+b) ²

б) a⁴+2a²b+b²

в) - x⁴-2nx²-n²

г) 16 (x-y) ²-25 (x+y) ²

+4
Ответы (1)
  1. 9 января, 04:12
    0
    1) 25a2-a2-b2

    2) a4+2a2b+b2 = (a2+b) 2 eto oznocyayet kvadrat

    3) - x4-2nx2-n2 = - (x4+2nx2+n2) = - (x2+n) 2

    4) 16 (x-y) 2-25 (x+y) 2=16 (x2-2xy+y2) - 25 (x2+2xy+y2) = 16x2-32xy + 16y2 - 25x2 - 50xy-25y2 i nado uprostit sam smojes da uje naverno