Разложите на множители:

x2+10x-11

2) 3y^2-4y+1

+2
Ответы (2)
  1. 14 января, 04:15
    0
    X²+10x-11 = x²+11x - x - 11 = x (x+11) - 1 (x+11) = (x+11) (x-1)

    3y²-4y+1 = 3y²-3y-y+1 = 3y (y-1) - 1 (y-1) = (y-1) (3y-1)
  2. 14 января, 06:34
    0
    1) D=100-4• (-11) = 144

    X1 = (10+12) / 2=11

    X2 = (10-12) / 2=-1

    (x-11) (x+11)

    2) D=16-4•3=4

    Y1 = (4+2) / 6=1

    Y2 = (4-2) / 6=1/3

    (y-1) (y-1/3)