Разложите на множители: 16x^2-100

81-a^2

36y^2-x^2

+3
Ответы (1)
  1. 21 января, 23:21
    0
    16x^2-100 = (4x-10) (4x+10)

    81-a^2 = (9-a) (9+a)

    36y^2-x^2 = (6y-x) (6y+x)