Разложите на множители:

1) m^{3} + n^{3}

2) 125 + n^{3}

+4
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 07:51
    0
    1) m^3+n^3 = (m+n) (m^2-mn+n^2)

    2) 125+n^3=5^3+n^3 = (5+n) (25-5n+n^2)