Вычислите: a) sin 7 п/3 б) cos (-5 п/4) в) tg (-13 п/6) г) ctg 13,5 п

+1
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 23:50
    0
    а) = син420 град=син (360 град+40 град.) = син40 град

    б) = кос5 п/4=кос225 град.=кос (180 град.+45 град.) = кос45 град=корень2/2

    в) = - танг13 п/6=-танг390=-танг (360 град.+30 град.) = - танг30 град.=-1/корень3

    г) = ктнг13,5 п=ктнг (12 п+п/2) = ктнг (п/2) = 0