5 arccos 1/2+3 arcsin (-sqrt 2/2)

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 02:14
    0
    5 arccos 1/2+3 arcsin (-sqrt 2/2) = 5*П/3 - 3*П/4 = 11 П/12