Розкласти на трехчлен х ²-4 х-21

+5
Ответы (1)
  1. 30 июня, 08:39
    0
    х ²-4 х-21=0

    D=16+84=100 корень D=10

    x1 = (4+10) / 2=7

    x2 = (4-10) / 2 = - 3

    х ²-4 х-21 = (x-7) * (x+3)