упростите cos (3pi/4+a) cos (pi/4-a) - sin (3pi/4+a) sin (pi/4-a)

+4
Ответы (1)
  1. 31 мая, 14:48
    0
    cos (3pi/4+a) cos (pi/4-a) - sin (3pi/4+a) sin (pi/4-a) = cos (3pi/4+a + pi/4-a) = cospi=-1