Решите уравнение: y^2-3y=3y-8

+3
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 03:01
    0
    Y^2-3y=3y-8

    y^2-3y-3y+8=0

    y^2-6y+8=0

    y1=2

    y2=4

    Корни нашли по теореме Вието