Разложите на множители:

1. 4a+4b-c (a+b)

2. X^3-x^2-25x+25

3. 36b^2 - (6-b) ^2

+2
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 20:57
    0
    1) 4a+4b-c (a+b) = - (b+a) (c-4)

    2) X^3-x^2-25x+25 = (x-5) (x-1) (x+5)

    3) 36b^2 - (6-b) ^2=35b^2+12b-36 = (5b+6) (7b-6)