Разложите на множители: а^2 х^2+3 х-3 а^2 х+4-4 а^2-x^2

+4
Ответы (2)
  1. 19 апреля, 09:44
    0
    a^2*x^2+3x-3a^2*x+4-4a^2-x^2 = (a-1) * (a+1) * (x-4) * (x+1)
  2. 19 апреля, 10:29
    0
    условие = x^2 * (a^2-1) - 3*x * (a^2-1) - 4 * (a^2-1) = (a^2-1) * (x^2-3*x-4) = (a^2-1) * (x-4) * (x+1)