разложите на множители:

ab+2ac+2b+4c

+4
Ответы (2)
  1. 9 декабря, 08:38
    0
    б (а+2) + 2 с (а+2) = (а+2) (б+2 с)
  2. 9 декабря, 10:22
    0
    = (ab+2b) + (2ac+4c) = b (a+2) + 2c (a+2) = (a+2) (b+2c)