Разложите на множители:

(2 х^2 - 3) ^2 - (4x + 5) ^2

+1
Ответы (1)
  1. 22 сентября, 18:04
    0
    (2 х^2 - 3) ^2 - (4x + 5) ^2 = (2x - 3 - 4x - 5) (2x-3 + 4x + 5) = (6x - 2) (-8 - 2x) = - 2 (x + 4) * 2 (3x-1) = - 4 (x+4) (3x-1)