Разложите на множители выражения х6 - х2∙ у4

+2
Ответы (1)
  1. 10 марта, 11:36
    0
    1) (2 х+у) + (у-2 х) (у+2 х) = (у+2 х) (1+у-2 х)

    2) 8 а-4 а^2+4 а-2 а^2+

    2 а^2-а^3-

    27-9 а+18 а+6 а^2-3 а^2-а^3 = 21 а-а^2-2 а^3=

    а (21-а-а^2) = - 2 (21 - (-2) - (-2) ^2) = - 38.