Разложи на множители (t+6) ^3-0,027

+4
Ответы (1)
  1. 20 февраля, 18:34
    +1
    (t+6) ^3-0,027 = (t+6-0.3) (t²+12t+36+0.3t+1.8+0.09) = (t+5.7) (t²+12.3t+37.89)