Разложите на множители 25 а^3-а

+1
Ответы (2)
  1. 8 июля, 23:44
    0
    25a^3 - a = a (25a^2 - 1) = a (5a - 1) (5a + 1)
  2. 8 июля, 23:57
    0
    25a^3-a

    a (25a^2-1)

    a (5a-1) (5a+1)