Разложите на множители:

a) 100a²-20a²+1

б) 81x²-25y²

в) 27x³-125y³

+2
Ответы (1)
  1. 23 августа, 11:03
    +2
    А) 100a²-20a+1 = (10a-1) ²

    б) 81x²-25y² = (9x-5y) * (9x+5y)

    в) 27x³-125y³ = (3x-5y) * (9x²+15xy+25y²)