Разложите на множители:

a^2-b^2+ax+bx

+1
Ответы (1)
  1. 9 января, 19:52
    0
    А²-b²+ax+bx = (a²-b²) + (ax+bx) = (a-b) (a+b) + x (a+b) = (a+b) (a-b+x)

    Всё.

    Рад стараться.