Разложите на множители:

1) 25x^3y^2-4xy^4

2) 45-30a+5a^2

3) 36m^2n^3-49m^4n

4) 50+20x+2x^2

+4
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 14:32
    0
    1) 25x^3*y^2 - 4xy^4 = xy^2 * (25x^2 - 4y^2) = xy^2 * (5x - 2y) (5x + 2y)

    2) 5a^2 - 30a + 45 = 5 (a^2 - 6a + 9) = 5 (a - 3) (a - 3)

    3) 36m^2*n^3 - 49m^4*n = m^2*n (36n^2-49m^2) = m^2*n (6n-7m) (6n+7m)

    4) 2x^2 + 20x + 50 = 2 (x^2 + 10x + 25) = 2 (x + 5) (x + 5)