Разложите на множители:

1) (3x+1) (3x-1) + (5x+1) ^2

2) x^6 - y^6

3) (6a-2) ^2 - (5a+2) ^2

+3
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 12:33
    0
    (3x+1) (3x-1) + (5x+1) ^2=2x (17x+5)

    x^6-y^6 = (x-y) (x^2+xy+y^2) (x+y) (x^2-xy+Y^2)

    (6a-2) ^2 - (5a+2) ^2=11 (a-4) a