Доведите тотошности

1. 5 х-3 (2 х+3) + х=-9

2. 8 (2 у-5) - 4 (3 у-7) - 6 у=-2-12

+5
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 19:36
    0
    5 х-6 х-9+х==-х-9+х=-9

    16 у-40-12 у+28-6 у=4 у-12-6 у=-2 у-12