Разложите на множители а^2-9b^2+a-3b

+5
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 12:10
    0
    а^2-9b^2+a-3b = (a-3b) (a+3b) + (a-3b) = (a-3b) (a+3b+1)