Разложите на множители: 2a^2-2b^2-a+b

+4
Ответы (2)
  1. 8 января, 05:25
    0
    =2 (a²-b²) - (a-b) = 2 (a-b) (a+b) - (a-b) = (a-b) (2a+2b-1)
  2. 8 января, 05:48
    0
    2a^2-2b^2-a+b=2 (a-b) (a+b) - (a-b) = (a-b) (2a+2b-1)