Разложите на множители:

А) ab+ac-b-c=

Б) bd-ad+3a-3b=

В) ad-ac+5b-5c=

Г) km-k-2m+2=

Полное решение

+1
Ответы (1)
  1. 29 октября, 04:39
    0
    А) = а (b + c) - (b + c) = (b + c) (a - 1)

    Б) = d (b - a) + 3 (a - b) = (b - a) (d - 3)

    B) = a (b - c) + 5 (b - c) = (b - c) (a + 5)

    Г) = k (m - 1) - 2 (m - 1) = (m - 1) (k - 2)