Разложите на множители:

А) x^2-3x

B) x^2-9

C) x^2-8x+16

D) x^2+x-2

E) 2a^2-2b^2-a+b

F) 2x^2-7x-4

+4
Ответы (1)
  1. 8 октября, 13:15
    0
    Разложите на множители:

    А) x^2-3x = x (x-3)

    B) x^2-9 - (x-3) (x+3)

    C) x^2-8x+16 = (x-4) ²

    D) x^2+x-2 = (x+2) (x-1)

    E) 2a^2-2b^2-a+b = 2 (a^2-b^2) - (a-b) = 2 (a-b) (a+b) - (a-b) = (a-b) (2a+2b-1)

    F) 2x^2-7x-4=2 (x+1/2) (x-4) = (2x+1) (x-4)