Разложите на множетели:

а) b^2c-9c=

б) 2a^2+12a+18=

в) 2 х-х^2+y^2+2y=

+3
Ответы (1)
  1. 7 марта, 07:05
    0
    А) b²c-9c=с (b²-9) = c (b²-3²) = c (b-3) (b+3) б) 2a²+12a+18=2 (a²+6a+9) = 2 (a²+2*a*3+3²) = 2 (a+3) ²в) 2 х-х²+y²+2y=y²+2y+1 - (x²-2x+1) = (y+1) ² - (x-1) ² = (y+1 + x-1) (y+1-x+1) = (y+x) (y-x+2)