Разложите на множетели:

а) 24 а^4x - 6b^2x - 12a^4y + 3b^2y

б) 36n - 2m^3 + 18m - 4m^2n

+3
Ответы (2)
  1. 28 января, 02:37
    0
    1) 24 а^4x - 6b^2x - 12a^4y + 3b^2y = 6 х (4 а^4 - b^2) - 3y (4a^4 - b^2) = (6x-3y) (4a^4 - b^2) = 3 (2x-y) (2a^2-b) (2a^2+b)

    2) 36n - 2m^3 + 18m - 4m^2n = 4n (9-m^2) + 2m (9-m^2) = 2 (n+m) (3-m) (3+m)
  2. 28 января, 02:38
    0
    6x (4a^4-b^2) - 3y (4a^4-b^2) = (6x-3y) (2a^2-b) (2a^2+b)

    4n (9-m^2) + 2m (9-m^2) = (4n-2m) (3-m) (3+m)