Разложите на множители х•х•х-2 х•х+4 х-3

+2
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 16:29
    0
    X³-2x²+4x-3 = (x³-2x²+x) + (3x-3) = x (x²-2x+1) + 3 (x-1) = x (x-1) ²+3 (x-1) = (x-1) (x (x-1) + 3) = (x-1) (x²-x+3)