Разложите на множители 1) - 3a^2+6a-3 2) y^3-8x^3

+4
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 06:44
    0
    1) - 3a^2+6a-3 = - 3 (a ²-2a+1) = - 3 (a-1) ²

    2) y^3-8x^3 = (y-2x) (y ²+2xy+4x²)