Разложите на множители:

1. w²-100=

2. 64t²-16g+g²=

+5
Ответы (2)
  1. 7 апреля, 11:43
    0
    1. w²-100 = (w-10) * (w+10)

    2. 64t²-16gt+g² = (8t-g) ^2 = (8t-g) * (8t-g)
  2. 7 апреля, 15:21
    0
    W^2-100 = (w-10) (w+10) ; 64t^2-16g+g^2 = (8t) ^2-2*8g + (g) ^2 = (8t-g) ^2 = (8t-g) (8t-g).