Решите уравнение:

x^2 - (x-5) ^2=10

+4
Ответы (2)
  1. 20 сентября, 15:28
    0
    хв кв.-х в кв.+10 х-25=10

    10 х+35=0

    10 х=-35

    х=-35/10

    х=-3,5
  2. 20 сентября, 16:16
    0
    x^2-x^2+10x-25=10

    10x=35

    x=3.5