3+2 х (3 х-4) = 4 х (2 х+5) - 2 х (х-1)

решите уравнение

+5
Ответы (2)
  1. 31 октября, 10:55
    0
    3+6 х^2-8 х=8 х^2+20 х-2 х^2+2 х

    3+6 х^2-8 х=6 х^2+22 х

    3=30 х

    Х=0.1
  2. 31 октября, 11:39
    0
    3+6x (в квадрате) - 8x=8x (в квадрате) + 20x-2x (в квадрате) + 2x

    6x (в квадрате) - 8x-8x (в квадарате) - 20x+2x (в квадрате) - 2x=3

    -30x=3

    x=-30/3

    x=-10