Разложите на множители многочленов xy+5x-by-5b

+2
Ответы (2)
  1. 26 ноября, 13:42
    +1
    Xy+5x-by-5b = (5x-5b) + (xy-by) = 5 (x-b) + y (x-b) = (5+y) (x-b)
  2. 26 ноября, 16:41
    -1
    X (y+5) - b (y+5) = (x-b) (y+5)