Разложи на множители 0,027-0,3t-t^2+t^3

+5
Ответы (2)
  1. 15 декабря, 16:57
    -1
    0,027-0,3t-t²+t³ =

    = (0,027 + t ³) - (0,3t+t²) =

    = (0,3³+t³) - t (0,3+t) =

    = (0,3 + t) (0,09 - 0,3t + t²) - t (0,3+t) =

    = (0,3+t) (0,09-0,3t + t²-t) =

    = (0,3+t) (0,09-1,3t + t²)

    Ответ: 0,027-0,3t-t²+t³ = (0,3+t) (0,09-1,3t + t²)
  2. 15 декабря, 19:00
    0
    0.027-0.3t-t^2+t^3 = 0.001 (1000t^3 + 27 - 1000t^2 - 300t) = 0.001 ((10t+3) (100t^2-30t+9) - 100t (10t+3)) = 0.001 (100t^2-130t+9) (10t+3)