Разложите на множители:

4a-ab+ca-cb

5a-ab-5+b

+4
Ответы (1)
  1. 27 ноября, 09:36
    0
    4 а-ab+ca-cb=a * (4-b) + c * (a-b) или a * (4+c) + b * (-a-c)

    5a-ab-5+b=5 * (a-1) + b * (1-a)