Дано: 2sinА - 2cosА = 1

Найдите: sinАcosА = ?

+5
Ответы (1)
  1. 20 июля, 16:00
    0
    2sinα-2scosα=1, 2 * (sinα-cosα) = 1

    sinα-cosα=1/2

    (sinα-cosα) ² = (1/2) ²

    sin²α-2sinαcosα+cos²α=1/4

    (sin²α+cos²α) - 2sinαcosα=1/4

    2sinαcosα=1-1/4, 2sinαcosα=3/4 | : 2

    sinαcosα=3/8