Разложи на множители x^3-x^2-3x+27

Помогите!

+1
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 18:17
    0
    X³-x²-3x+27=x³+27-x²-3x=x³+3³-x (x+3) =

    = (x+3) (x²-3x+9) - x (x+3) = (x+3) (x²-3x+9-x) = (x+3) (x²-4x+9)