Разложите на множители:

а) 4 х^2 + 8 х б) 3 а - 6b + ab - 2b^2 в) 9 х^2 - 16 г) х^2 + 18 х + 81

+4
Ответы (1)
  1. 10 октября, 05:37
    0
    а) 4 х ² + 8 х = 4 х * (х+2)

    б) 3 а - 6b + ab - 2b ²=3 * (a-2b) + b * (a-2b) = (a-2b) * (3+b)

    в) 9 х ² - 16 = (3x-4) * (3x+4)

    г) х ² + 18 х + 81 = (x+9) ² = (x+9) * (x+9)