Упростите у (3 у+16 х) - (-8 х-у) ²

+5
Ответы (2)
  1. 7 мая, 08:23
    0
    Y (3y+16x) - (-8x-y) ^2=3y^2+16xy+16x^2+y^2=4y^2+16xy+16x^2
  2. 7 мая, 10:06
    0
    3 у² + 16 ху - 64 х² - 8 ху - у² - 8 ху = 2 у² - 64 х²